אז איך הייתה מדריד?

Madridמדריד יושבת על רמה ולכן האויר בה יבש מאוד. היא קבלה את פנינו בטמפרטורות נמוכות וברוח מהגיהינום. היה קר (לא רק לי) ואנשים הלכו ברחובות עטופים ומכורבלים. אבל אחת מהאטרקציות העיקריות בעיר הם הבניינים המטופחים והמשומרים כך שלא היתה ממש ברירה אלא להסתובב ברחובות ולקפוא. העיר נקיה כל כך שאפשר ללכת כשהעיניים נשואות ללמעלה, לבניינים המעוצבים, מבלי לדאוג שמא עולים על מוקש! המוני אדם, תיירים ומקומיים גודשים את הרחובות ביום ובלילה, עיר חיה.

היינו בשלושת מוזיאוני האמנות הנחשבים ביותר ואני ממליצה להכין אליהם כרטיסים ברכישה באינטרנט והדפסת הכרטיס. זה חוסך הרבה זמן בעונת התיירות. ה- Prado, שיש בו אוסף אין סופי, כמעט ברמה של הבריטיש מוזיאון בלונדון. אז הלכנו רק לתערוכה העשיווית של גויה וליצירות ה”נחשבות” וכך פגשנו תערוכה זמנית של פיקאסו המתארת ב- 10 תמונות יפהפיות את תחנות חייו. ה- Tyssen, שהוא בעצם אוסף פרטי של מיליארדר שפתח אותו לציבור ויש בו הרבה אמנות מודרנית (פיקאסו וכד’). ה- Rene Sophia, שהוא מוזיאון מודרני ובו מוצגת תמונתו של פיקאסו “הגרניקה” המדהימה ביופיה וזה חובה. כך שרדנו את ימי הקור (-;
coixa

ביום האחרון הספקנו ללכת למרכז התרבות והארכיטקטורה Coaixa Forum. גם בניין הפורום מיוחד במינו (ראו את הבית החלוד בתמונה) וגם הבניין הצמוד אליו שעל אחד מקירותיו החיצוניים יצר הבוטנאי הצרפתי פטריק בלאנק גינה אנכית. אין זה מוזיאון במובן הקלאסי של המילה, אך יש בו חנות יפהפייה לחפצים מעוצבים, יש בבניין שני גרמי מדרגות מדהימים ותערוכות זמניות מעניינות. ממליצה על ביקור אם יש זמן.

כתיירים, החלטנו לא לוותר על מופע פלמנקו למרות שהמחיר שלו בשמיים. צריך פעם אחת לעשות וי ולראות את זה. המופע כולל ארוחת ערב וחששתי לגבי טיב האוכל. התבדיתי, היינו ב-Corral de la Morería  והאוכל היה ברמה של כוכב מישלן, גם מבחינת הטעם וגם מבחינת העיצוב. ממליצה אך יקר!
אישי שיחיה בקש לחזות במופע ג’ז ויש במדריד Café Central שבו מוגשת ארוחת ערב קלה ומופע ג’ז. זה איננו מיועד לתיירים והיינו התיירים היחידים. האוכל לא מרהיב, אבל המופע היה מיוחד ומאוד אינטימי. מומלץ לאוהבי ג’ז.

אטרקציה מרשימה נוספת הוא האצטדיון Estadio Santiago Bernabéu של קבוצת הכדורגל. גם אליו הכנו מראש כרטיסים והוא שווה את הביקור גם למי שאיננו “משוגע” כל כדורגל.
כמובן שלא פספסנו את הטיול לטולדו. קנינו כרטיסים מראש באינטרנט לרכבת המהירה, לקרון שמור. המושבים מרופדים וניתן להתאים אותם אחורה ולהרים את הרגליים. הנסיעה הסתיימה לי מהר מדי. העיר עצמה – עיר ימי ביניימית יפה מאוד. אני חייבת להגיד שראיתי כבר כאלה ואני חושבת שיש לה יחסי ציבור טובים יותר מאשר ייחוד. ועם זאת – אם יש זמן – לנסוע וליהנות גם מהרכבת וגם מהעיר.

התחבורה במדריד זולה – פנקס של 10 כרטיסים למטרו עולה 12 יורו ואפשר להשתמש בפנקס אחד לאדם אחד, שניים או יותר. רוב הזמן הלכנו ברגל, המרחקים בין אתרי התיירות קטנים. גם המוניות זולות ואם יש יותר משני אנשים העלות דומה לזו של המטרו. נהגי המוניות יכולים ללמד את אלה שלנו שיעור. ראו הוזהרתם!

סייפא: אם יזדמן לנו – נשוב למדריד, יש לנו הרגשה שלא מיצינו אותה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Are you human ? האם אתה בן אדם *