איך האופנה קשורה לפוליטיקה – נשים וגברים

The Rivlin's holding handsלמחרת ההופעה הטלוויזיונית של הנשיא האמריקאי יחד עם ראש הממשלה הישראלי נערך בקבוצת “המתלבשות” דיון על שמלתה ומעילה של הגברת נתניהו. אין ספק שבכל בית בישראל לפני ששמעו את דבריהם של הנשיא וראש הממשלה הסתכלו כולם בסקרנות על לבושן של הנשים! (מה היה צבע החליפה של נתניהו, ברוך?) למרות שהעולם מנוהל על ידי גברים, (סתם פוליטיקה) או לפחות הם חושבים שהם מנהלים אותו, לנשותיהם תפקיד מכריע ביחסי הציבור שלהם ובאופנה. דוגמה מעניינת היא ללא ספק סוניה פרס שנמנעה מלהשתלב בעולם הפוליטיקה ולכן גם לא הייתה מחויבת לאופנה. יוצאי דופן הם הזוג ריבלין – אף אחד מהם איננו מלך היופי וגם לא אייקון אופנה, אך היחסים החמים שהם מקרינים הפכו אותם לזוג האהוד ביותר במדינה (בתמונה למעלה).

אין ספק שמלאניה טראמפ ושרה נתניהו זה לא כוחות. מבנה הגוף השונה  – הגובה, השיער וכו’ – יוצרים עליונות לאשת הנשיא, גם ללא עשרת הסנטימטרים של נעלי העקב, שבהן היא צועדת כאילו הן נעלי נוחות. לנסות להתחרות ב”שיק” של מלאניה היא טעות ממדרגה ראשונה. לו אשת ראש הממשלה הייתה בר רפאלי או לפחות גלית גוטמן אז אולי היה סיכוי לתחרות כזו. אך משלא כך פני הדברים צריך היה לבחור לבוש בצבע המתאים לפניה של אשת ראש הממשלה ולמבנה גופה. (כמה נשים ראית שלובשות ורוד מכף רגל ועד ראש, ברוך?) מעבר לרכילות, ומי לא אוהב רכילות (כן ברוך, גם אתה אוהב, בלי הצגות), אשת ראש הממשלה בהופעתה מייצגת את הנשים בישראל בין אם היא רוצה בתפקיד ובין אם לא. לכן יש צידוק מלא לדון בלבושה והתנהגותה.

eatherman-mobile“סטייל” הוא נושא מאוד חמקמק. כולנו יודעים מה זה אבל אף אחד לא יכול להגדיר את זה. נשים רבות חשות שאין להן סטייל ומרגישות אבודות כשהן נעמדות מול ארון הבגדים. האינטרנט מגישה עזרה גם בנושא זה. מבחינה זו, רשת האינטרנט מתפקדת קצת כמו הטלפון הנייד שתפס את מקומם של כל כך הרבה אביזרים וממלא כל כך הרבה תפקידים שפעם היו כלים נפרדים. בראש וראשונה – הטלפון הוא מראה מצוינת כדי לחדש את הליפסטיק :-); מצלמה באיכות טובה וניתן לקנות עדשות וחצובות וכו’ מצלמת ווידאו; פנס למסעדות חשוכות ובסמטאות מאיימות; מחשבון, פתקיות, פנקס לרשימות דחופות, תזכורות מנדנדות, משחקים שמעבירים את הזמן; ספרייה אין סופית לספרים, עיתונים ועוד; אה, כן ואפשר גם לדבר בטלפון! ואת מה שלא הזכרתי אתם מוזמנים להוסיף בתגובות למטה.

צעיפים צבעונייםמעבר למיליוני אתרי האופנה המציעים את מרכולתם למכירה, חולצות, מעילים, שמלות, גרביים, תחתונים, נעליים … יש באינטרנט גם קבוצות אופנה, שלא מנסות למכור בגדים או אביזרים. קבוצות אלה שייכות לסטייליסטיות, כלומר נשים בעלות “שיק”, סטייל, או טעם אופנתי, שמעבר לשיווק העצמי, חולקות את הידע שלהן ואת הרעיונות היצירתיים בחינם, במסגרת קהילה משתפת ותומכת. אחת מהקבוצות הללו היא קבוצה ששייכת לשני זוהר (גילוי נאות – אני חברה בקבוצה.) שני איננה במידות של דוגמנית וגם פניה אינן מאופרות בכבדות ו”זוהרות”. היא אחת מאיתנו ולכן היא כובשת כל-כך, ויש לה רעיונות “מצילי חיים” לכל “מאותגרות” האופנה.

כשהמשכתי לדפדף בדף הפייסבוק של הקבוצה, לאחר הדיון על אורך שמלתה של שרה נתניהו, גיליתי טקסט ששכתבה שני. לא הפקה מושקעת עם צלם באתר טבע מרוחק, אלא בפשטות, בעזרת תמונות שניתן להתעכב עליהן ולהתבונן היטב, אבל הטיפ כל כך מקורי ופותר בעיה שכולנו מתחבטות בה: איך יוצרים שילוב צבעים נעים שמתאים לנו. (ורוד עם ורוד זאת עקיפה של הנושא).

סייפא: “אופנה היא ביטוי כה בלתי נסבל של כיעור, עד שאנו נאלצים להחליף אותה כל ששה חודשים.” אוסקר ווילד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Are you human ? האם אתה בן אדם *