ואפשר גם אחרת

runningבהמשך לפוסט שלי על שדות תעופה עם עצירות ביניים גיליתי בנסיעתי האחרונה שאפשר גם אחרת. טסנו משיקגו לתל אביב עם בריטיש איירוויז, דרך לונדון כמובן. את הטיסה תפעלה חברת אמריקן איירליינס במסגרת השותפויות הנהוגות היום בטיסות. לשמחתנו לא היה כל איחור ובשעה היעודה כולם ישובים במטוס, תאי המטען סגורים, הקברניט מודיע שאנחנו נעמוד בלוח הזמנים ואנחנו מוכנים לזינוק. אבל, המטוס אינו ממריא . . .

לאחר חצי שעה של תהיות מבקשים מנוסעת בשם __ להגיע לקדמת המטוס. אנחנו רואים שבחורה צעירה קמה. לאחר שתי דקות היא חוזרת למקומה, אוספת את חפציה ונעלמת. הקברניט מעדכן שלפעמים ממשלות מודיעות שהן אינן מוכנות לקבל נוסע מסויים ולכן הורדו שני נוסעים מהמטוס. עכשיו צריך רק להוריד את המזוודות שלהם ונצא לדרך. אז עוברת עוד חצי שעה של ישיבה במטוס ורק אז – ממריאים.

הקברניט מודיע שלדעתו נשלים את השעה של האיחור ומציע לנו להינות מהטיסה. טיסת ההמשך שלנו יוצאת כשעה וחצי לאחר שעת הנחיתה המקורית. נראה שנפסיד את הטיסה, אבל מכיוון שזה לא תלוי בנו וגם אם נצעק עד לב השמיים אין לנו שום שליטה על העניינים ולכן אנחנו נרגעים ומבקשים את רחמי השמים.

אנחנו נוחתים באיחור של 35 דק’ וזה לפני שיצאנו מהמטוס ולפני שעברנו מטרמינל לטרמינל ולפני בדיקת דרכונים ובדיקה בטחונית. הסיכוי להגיע בזמן כל כך קלוש שאנחנו מהרהרים אם בכלל להכנס למרוץ הזה, או לוותר וללכת לנו שפי מתוך ההבנה שצריך לגשת לדוכן של בריטיש ולקבוע טיסה חלופית. אבל, ביציאה מה”שרוול” אנחנו רואים אנשים במדי חברת התעופה עומדים עם שלטים של ערים. אנחנו ניגשים לגברת שעומדת עם השלט “תל אביב” והיא נותנת לנו שלט כתום זוהר שעליו כתוב  Express Check-in והיא אומרת לנו שבכל תור שנגיע – שננפנף עם השלט ויעבירו אותנו לראש התור.

המשימה הראשונה – לעבור טרמינל, כלומר נסיעה של 15 דק’ באוטובוס. מגיעים לתור הארוך לאוטובוס ומנפנפים בשלט הזוהר. מיד קוראים לנו לראש התור. הללויה, זה עובד! בכניסה לטרמינל, לאחר הנסיעה באוטובוס, שוב עוצר אותנו איש במדים והוא מברר להיכן אנחנו. כשאנחנו אומרים לו שלתל אביב אורות עיניו והוא אומר: “חכו כאן רגע יש לי עוד נוסעת.” הוא פונה לבחורה צעירה ומברר איתה לאן היא, ומגלה שגם היא לתל אביב. “יופי,” הוא אומר “לכו אחרי ואל תאבדו אותי.” הצעדים שלו – פי שניים משלנו, אבל בכל פניה הוא עוצר וממתין לנו. הוא מעביר אותנו את ביקורת הדרכונים ואת הבטחון ללא תור ולבסוף מודיע לנו לאיזה גייט לרוץ ואף מראה לנו את הדרך.

סייפא – הגענו לטיסה בזמן! מה שמוכיח שאפשר גם אחרת אם רוצים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Are you human ? האם אתה בן אדם *