מי אמר מחירים זולים של מלונות?

תמונה של פונדק מילר באית'קהבכל פעם שנוסעים לחו”ל, אם לא לבילוי אצל המשפחה, עולה השאלה – היכן נלון? האם נמצא נקודה אחת שממנה נצא ואליה נחזור? או אולי כל לילה נלון במקום אחר, כך נחייה קצת כמו צוענים? (חופשה היא שבירת שגרה! ברוך) בניגוד לטיסות, שלגביהן טווח המחירים ברור למדי, נראה שלגבי מקומות לינה אפשרויות המחיר הן אין-סופיות. האם נעדיף מלון יקר? או מלון במחירים זולים? חדר עם ארוחת בוקר? חדר ב- Airbnb?

כמובן שההעדפה בין מלון לצורות לינה אחרות היא מאוד אישית, אבל הפעם אני רוצה להתמקד דווקא במלונות. בנסיעתנו האחרונה החלטנו לעבור דרך ניו יורק. התחלתי לעקוב אחר ההצגות, הטיולים והתערוכות בניו יורק, ונשמתי נעתקה כשראיתי את המחירים. הכול היה יקר להחריד, גם מחירי ההצגות וגם מחירי המלונות. לדעתי יקר גם לעיניים אמריקאיות ולא רק לנו, שצריכים להכפיל הכול פי ארבע כדי לקבל את העלות האמתית. אז החלטתי שזה אולי הסינדרום המוכר לי “יותר מדי מוקדם”.

פריחת הדובדבןהפעם הראשונה שנתקלתי בו הייתה כשתכננתי ביקור בוושינגטון הבירה בזמן פריחת עצי הדובדבן. כשישה חודשים לפני מועד הטיול היו מחירי בתי המלון בעיר גבוהים מאוד. במשך שבועיים נכנסתי בעקשנות לאתרי המלונות השונים והמחיר נשאר גבוה מאוד. נכנסתי קצת ללחץ והחלטתי להזמין מלון שהביקורות עליו לא היו ממש מבריקות ב- Tripadvisor, אך היה לו מחיר סביר (לא זול, חס וחלילה). הביקורות עליו לא היו גרועות, אבל הייתה לו “רוח רפאים”. סיפור אחד חזר ונשנה בביקורות – בחצות הליל נשמעה דפיקה על הדלת וכאשר אנשים פתחו את הדלת לא מצאו אף אחד. חשבתי בליבי שאנחנו ישנים כל כך עמוק, שמן הסתם אם נישן זה לא יעיר אותנו, אבל נשארה בפינות המוח והלב תחושה לא נוחה. אז הזמנתי עם אפשרות לבטל.

כחודשיים לפני הטיול המתוכנן נכנסתי לבדוק מה קורה וראיתי שהמחירים ירדו פלאים. בטלתי את מלון הרפאים והזמנתי מלון אחר במקום טוב יותר. סיפור זה לימד אותי שיש מחזוריות במחירי המלונות. יש תקופה שבה הם מציגים מחירים נמוכים מאוד (על זה בפוסט אחר, ברוך) ויש תקופה שבה הם מציגים מחירים גבוהים מאוד (בדרך כלל זמן רב לפני תאריך השהות). על מנת למצוא את המחירים הזולים מאוד צריך שיהיו עצבים של ברזל ונכונות להתפשר. ומה יהיה אם המחירים לא ירדו? אז בשבועיים האחרונים לפני הנסיעה תכנסו להיסטריה? לכן, לדעתי, החכמה היא למצוא את המחירים הנוחים ולאו דווקא הזולים.

הגשר המגיע מהיבשה לקי ווסטבאחת הנסיעות הגענו לפלורידה לפגוש בה משפחה, עשיתי מחקר כדי לדעת מה יש לראות בפלורידה, וגיליתי שחוץ מפרקי השעשועים באורלנדו יש מעט מאוד אטרקציות, ואחת המעניינות שבהן היא ביקור בקי ווסט, הנקודה הדרום-מזרחית ביותר בארה”ב, בה יש גם בסיס צבאי גדול. אז אם אנחנו כבר שם, מה, לא ניגע בנקודה הדרומית ביותר? אז בדקתי, בדיקה שטחית, מה טווח המחירים במקום וגיליתי שממש זול, בסביבות המאה דולר ואפשר למצוא גם בפחות. כשהכנסתי את תאריכי הביקור שלנו קפצו המחירים ל- 400 דולר, גם במלונות בעלי המחיר הסביר. למודת ניסיון מהביקור שלנו בוושינגטון, חשבתי לעצמי, לא נורא, צריך לעקוב ולראות.

המשכתי לעקוב וחודשיים לפי הביקור גיליתי שהמחירים רק עולים ועולים. התחלתי לדאוג וחיפשתי ברשת מה המיוחד בתאריכים שלי במקום הזה. תוצאת החיפוש הראשונה לימדה אותי שבדיוק באותו סוף שבוע מגיע שיאו של פסטיבל הפנטזיה השנתי ולכן המחירים הרקיעו שחקים (עושים קופה, ברוך). (המשך יבוא)

סייפא: בחירת מקום לינה היא לא רק העדפה אישית, אלא גם עניין של עיתוי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Are you human ? האם אתה בן אדם *