פרק א’ – המשפצת בע”מ

אז יום אחד הבנו שאם לא נשפץ את הבית הוא פשוט יתפורר.
זה היה כשהדלת של הארון פשוט נפלה, מחטיאה את הראש במילימטרים.
אני רוצה לשתף בתהליך ובהתמודדות מול ספקי החומרים והשירותים כי – מכל מלמדי השכלתי.
אין בכוונתי לפגוע או להעליל או להלבין את פניו של מישהו, אלא רק לספר סיפור
מנקודת מבטה של אשה שחוותה שיפוץ, בפעם הראשונה בחייה.

כשהתחלנו לדבר על שיפוץ המטבח הסבירו לנו, אנשי מקצוע וחברים דורשי טובתנו, שאם מחליפים את המטבח אז צריך בהזדמנות זו גם להחליף את הצנרת בת ה- 30, כי לא בונים מטבח חדש על צנרת רקובה, שאחר כך בטוח צריך יהיה להחליף. אבל אם מחליפים את הצנרת אז צריך להחליף את הרצפה, כי אין להשיג מרצפות כמו שלנו בנות 30 שנה, שלא לדבר על הצבע החום! ואם מחליפים צנרת אז צריך גם להחליף אותה במקלחת ובאמבטיה. כלומר, צריך לשפץ גם את חדרי המקלחת והאמבטיה. ולכן, התחלנו לתכנן שיפוץ שכולל את החלפת הצנרת, המרצפות, המטבח, המקלחת והאמבטיה. כשהקו המנחה של השיפוץ הוא – לא מזיזים או מורידים קירות! הם עומדים במקומם כבר 30 שנה ואנחנו חיים איתם בשלום וכך נמשיך.

פרק א’ – פרשת המזגן המסריח

כשעושים שיפוץ כבר מנסים לתקן את עוולות העבר. כשעשינו מיזוג מרכזי, לפני שנים, לא הצלחנו למזג בצורה רצינית מספיק את המטבח, שהוא, כידוע המקום הכי חם בבית (תרתי משמע). אז כל הזמן אנחנו מבשלים, מזיעים, מקללים וחושבים איך – כשנעשה שיפוץ נפתור את הבעיה. הזמנו שני מומחי מיזוג אויר שייעצו לנו איך לפתור את הבעיה כחלק מהשיפוץ. שניהם אמרו שלא כדאי להעביר תעלה רחבה יותר, אלא הפתרון הכי פשוט – להתקין בחדר מזגן קטן – 1 כ”ס ולהפעיל אותו כשמבשלים. נשמע כל כך פשוט שבעטנו בעצמנו – איך לא חשבנו על פתרון כזה בעצמנו? החלטנו להתקין את המזגן במיידי כדי להרוויח את חום הקיץ. כל מי שנכנס שאל – אבל לא כדאי היה להמתין לשיפוץ. שאלנו 3 חודשים? ובינתיים להמשיך להצלות?

אז נהנינו עד ראש השנה שאז, יום אחד, ללא הכנה מוקדמת הפעלנו את המזגן וריח של גויה התפשט בבית. מיד סגרנו את המזגן והזמנו את הטכנאי. הוא אמר שהמזגן תחת אחריות אז כדאי לפנות לחברה, אבל כיוון שאנחנו לפני שיפוץ אז כדאי לחכות עד אחרי השיפוץ. כשהשיפוץ הסתיים התקשרתי לשירות של חב’ אלקטרה. הם בקשו ממני את מספר המזגן והסבירו לי היכן למצוא אותו. חפשתי לפי ההוראות ומצאתי והם תאמו לי טכנאי לעוד יומיים. יפה, חשבתי זריז. למחרת היום התקשר איש משירות הלקוחות של אלקטרה ושאל אם הייתי מעוניינת להקדים את הביקור של הטכנאי. ברור שהייתי מעונינת. כל הכבוד, איזה שירות. ואז הגיע הטכנאי. הדליק את המזגן וישר הבין. הוא הזהיר אותי שכל פעם שאני מבשלת ומדליקה את המזגן הריחות של הבישול יכנסו למזגן. אז כדאי לבשל בלי מזגן! אבל, אמרתי, לא בשלתי גויה! כן, הוא אמר זה קורה במזגנים חדשים שעוד לא הספיקו לשטוף את עצמם. בשימוש של עד שנה זה יעלם, לא לדאוג. ובינתיים? שאלתי. בינתיים הוא ענה כדאי פעם בשבועיים לשים ספריי נגד ריחות, כמו בשירותים, על המסננים!


נו, מה דעתכם על ה”תיקון”?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Are you human ? האם אתה בן אדם *