פרק ג’ – חיבור מחדש להוט

TV
במסגרת פתיחת המרצפות הוחלט להכניס מתחתן את כל ה”חוטים” שמסתובבים על הקירות – בעיקר כבלי טלויזיה של חברת הכבלים הוט. ולכן מיד כשחזרנו יצרנו קשר עם שירות לקוחות של חב’ הוט (25 דק’ של חיכיון). בקשנו מהם לבוא ולחבר אותנו מחדש. המוקדנית אמרה לנו שצריך לבוא מפקח ולקבוע מה צריך לעשות. שאלנו מתי הוא יכול להגיע? והיא ענתה: “מחר”. אז קבעו לנו ביקור של המפקח למחרת היום. מדהים! איזו מהירות, איזה שירות.


למחרת בא המפקח בזמן המיועד ואמר, שנכון אנחנו צריכים טכנאי שיחבר אותנו. הוא בדק ומצא שיש “תור” פנוי לטכנאי בעוד 3 שבועות. אבל, אמרנו, אין לנו מהטלויזיה ואין טלפון שלא לדבר על אינטרנט! אז הוא אמר שהוא ממש מצטער אבל זה התור הראשון הכי פנוי. התבוננו בו חסרי מילים ואמרנו לו שאם כך אולי זה הרגע לעבור ליס. אז הוא אמר בבקשה, אני לא יכול למנוע את זה. אני אציין במחשב, שאם יתפנה תור יותר מוקדם יצרו אתכם קשר.


לא הספקנו להתאושש מהשוק של לחכות 3 שבועות ללא טלוויזיה, טלפון או אינטרנט כשקבלנו טלפון (בנייד כמובן) – נחשו ממי – מחברת יס שמציעה לנו להתחבר אליה. איך הם ידעו? ממש מדהים!


סופו של הסיפור – הזמנתי טכנאי פרטי שאמר שסך הכל צריך לחבר מחדש את כל המכשירים והכל יעבוד, חוץ ממקום אחד שבו היה חסר שקע. אז – חברתי את הממיר לחיבורו הקודם והוא עבד. חברתי את החוט של הטלפון והוא עבד וכל חזר אלינו האינטרנט והטלפון. הטכנאי שם שקע חדש והחליף את השקע הישן ליציאה של הכבלים וגם הטלויזיה עבדה – בעצם לא נזקקנו כלל לטכנאי!


סייפא: אם אתם צריכים טכנאי תקשורת ישר – יש לי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Are you human ? האם אתה בן אדם *