פרק ד’ – דלתות פנדור

סרט מדידה של איקאהאם כבר משפצים, מפרקים את המרצפות, אז צריך להחליף את המשקופים. אז לא נחליף גם את הדלתות? נחליף. להכי טובים כמובן. אז הזמנו דלתות פנדור, כי הם הכי טובים לדברי המעצבת, וקבלנו אותן בהמון תשלומים והיינו מאוד מרוצים.

בפרק א’ כבר אמרתי שהמשקופים שלהם עמוקים – כלומר המשקוף בולט על פני הקיר ולעיתים ביותר מסנטימטר אחד מה שמקטין את החדר מחד, ומצריך מילוי בין הקיר לבין המשקוף. לאחר שהסתבר שאין מקום בחדר המקלחת לארון פרק השיפוצניק את הקרמיקה ואת הכיסוי של המשקוף. לאחר שהותקן הארון הסתבר שהכיסוי של המשקוף נעלם ויש לארגן כיסוי אחר. “דברי עם הטכנאי שהתקין את המשקופים” אמר לי השיפוצניק ונתן לי את מספר הטלפון של לירון.

התקשרתי ללירון שקבע איתי מועד והגיע. בהזדמנות חגיגית זו בקשתי ממנו להחליף את הנעילה של הדלת החיצונית של האמבטיה (שפונה אל המרפסת) כדי שניתן יהיה לנעול את האמבטיה משני צדיה ולא את המרפסת. לירון בצע זאת בזריזות והיה מאוד אדיב ונחמד. הוא מדד את המשקוף החסר וראה גם את המשקוף שיש בו שבר וקבע שיש להחליף גם אותו באותה ההזדמנות. הוא נתן לי את הפרטים ואמר שאתקשר אליו להזכיר לו מה אני צריכה.

לאחר שהוא הלך גיליתי שלא רק שהדלת לא ננעלת היא אפילו לא נסגרת. משהו ב”תיקון” קלקל אותה סופית. התקשרתי אל לירון שבקש ממני להזכיר לו את המידות ומה שהוא הכתיב לי. הזכרתי לו ובקשתי שקודם כל יפתור לי את בעיית הדלת הלא נסגרת ושלא אחכה עד שיגיע החומר כי אי אפשר להתרחץ מבלי לשים בריקדות על הדלת. הוא הסביר לי שחבל שהוא יבוא פעמים, תוך מספר ימים יהיה לו את החומר. אז חיכיתי עד סוף השבוע ושוב התקשרתי ובקשתי שאם צריך יבוא פעמים אבל אני לא יכולה לחיות כך. אז אחרי שבוע הוא הגיע – תיקן את הדלת ורץ לדרכו. תתקשרי בסוף השבוע אמר אז נראה אם החומר יהיה מוכן.


וכך במשך כמעט חודשיים התקשרתי ללירון, טכנאי הדלתות, להזכיר לו את המידות ולשאול אם הגיע החומר. כשפגה סבלנותי ואמרתי לו שאינני מוכנה עוד לחכות אז הוא אמר לי שאם אני רוצה לשלם אז הוא יזמין לי את החומר משירות לקוחות. נתתי את מספר הטלפון שלו לקבלן שלי והם החליטו שהקבלן ישלם לו 200 ₪ כדי שהוא יזמין את החומר. עברו עוד שבועיים של טלפונים והגיע היום המיוחל – לירון קבע איתי ביום שני בין השעות 07:30 ל- 08:00. בטלתי את כל מה שהייתי צריכה לעשות כי אולי סוף-סוף אצליח לסיים את נושא הדלתות.


בשעה 08:30 הודיע לי לירון כי לא יוכל להגיע כי התקלקל לו האוטו והוא נוסע למוסך. הייתי בשוק. לאחר שעתיים התקשרתי ללירון ואמרתי לו שאם הוא לא מגיע מחר אני מתקשרת לשירות לקוחות כי חודשיים זה ממש מוגזם. הוא נורא כעס עלי ואני התקשרתי לשירות לקוחות.
בשירות לקוחות אמרו שלא פניתי אליהם אז הם לא אחראיים. יש לך שתי אפשרויות אמרה המוקדנית. האחת – אני אתן לך שם של טכנאי אחר ותקבעי איתו והשניה – לעשות את זה דרכנו וזה יעלה לך 250 ₪. אני לא מבינה, אמרתי, כל טכנאי יכול לקבוע לעצמו כמה זה יעלה לי? כן היא אמרה. טוב, אמרתי, תני לי מספר טלפון של טכנאי אחר. היא הכתיבה לי שני מספרי טלפון של שני טכנאים.


עוד אני סוגרת את הטלפון אני מבינה שאני שוב באותו מצב – נתונה לחסדיו של איזה טכנאי, בחסות ובידיעה מלאה של החברה. חזרתי לשירות לקוחות ואמרתי להם שאני מוכנה לשלם 250 ₪. המוקדנית הסבירה לי שהם שולחים לי טופס הזמנה, שאותו אני צריכה למלא ולהחזיר אליהם בפקס. אם אצליח לשלוח עוד היום אז יספיקו לתאם איתי עוד היום כי להכין את החומר לוקח זמן. אמרתי למוקדנית שהם לא צריכים להכין כלום כיוון שהחומר בידי לירון כי אם לא היה לו החומר הוא לא היה קובע איתי. המוקדנית אמרה לי שלירון דיבר איתה שניה אחרי שאני התקשרתי ואמר לה שאין לו את החומר. אמרתי לה שלא יתכן, הרי הוא קבע איתי, אז מה הוא התכוון לעשות?


סייפא: כשהגיע לבסוף הטכנאי, שבעבורו שלמתי 250 ₪, הוא התקין את המשקוף, שבולט 4 ס”מ מהקיר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Are you human ? האם אתה בן אדם *