רישיון נהיגה – אין חדש תחת השמש

Google-Autonomous-Carלפני כשלושה חודשים כתבתי:

אני כל כך מחכה למכוניות האוטונומיות. איך לא חשבו על זה עד עכשיו? אני יודעת שהתירוץ הוא שהטכנולוגיה עדיין לא הבשילה. אז עכשיו כשהטכנולוגיה מבשילה לא אצטרך עוד רישיון נהיגה. מגיל ארבעים יש לבצע בדיקת עיניים עלל מנת לחדש רישיון נהיגה. לכאורה זה נשמע הגיוני, העיניים מתבגרות. אבל במחשבה קצת יותר מעמיקה, האם מישהו מתנה את חידוש רישיון הנהיגה של מרכיבי המשקפיים בבדיקת עיניים על מנת לוודא שהמשקפיים שלהם מותאמים למצב העיניים? אז למה ממתבגרים בני ארבעים כן?

אולי כי הדעה הרווחת היא שאנשים מתבגרים מאבדים את היכולות שלהם וכשהם הופכים לקשישים גם אנחנו בני המשפחה מתנהגים בחוסר אמון. כשהמבוגר אומר, או רומז, שמתנהגים אליו לא טוב (מרביצים, מקללים ואפילו מכים, ברוך) קשה לנו להאמין. בכל המקרים האחרונים שמתפרסמים בעיתון אומרים בני המשפחה שהם לא האמינו שמה שההורה המבוגר אומר יכול להיות. זו אמנם גישה אופטימית לטבע האדם, אבל היא יושבת בדיוק על הדעה שהמבוגר קצת לא מבין, לא זוכר, לא יודע וכו’.

Eye posterכחצי שנה לפני מועד חידוש הרישיון (יום ההולדת, אם לא ידעת ברוך) מקבלים הודעה ממשרד הרישוי שרק אחרי שבדיקת העיניים תגיע אליו ישלח טופס התשלום, שהרי יכול להיות שאתה ממש עיוור ולא הרגשת עד עכשיו! עוד לא הספקתי לקרוא וכבר התקשרו אלי מסופר-פארם. יש להם מחלקת אופטיקה שעושה את הבדיקה בחינם. בצעתי את הבדיקה והוסבר לי שהם מעבירים את התוצאות ישירות למחשבי משרד הרישוי. הללויה! עולם ללא נייר, מחשב מדבר עם מחשב. ימי המשיח, ברוך!

אבל החמור של המשיח קצת צולע, לא קבלתי טופס תשלום. חודשיים לפני המועד התקשרתי למשרד הרישוי. לאחר 40 דקות של המתנה ענתה לי המוקדנית ואמרה שאין שום בעיה, אם לא קבלתי את דף התשלום, היא רואה שעשיתי בדיקת עיניים, אני יכולה לשלם באינטרנט או אצלה. מיד שלפתי את כרטיס האשראי ושלמתי את האגרה.

חודש לפני יום ההולדת התחלתי לדאוג על באמת. אז התקשרתי שוב למשרד הרישוי ואחרי עוד … דקות ענתה לי המוקדנית ואמרה שהיא לא רואה שום בעיה וזה בטח בדרך אלי, ומלמלה שחבל ששילמתי באינטרנט כי ככה אין לי טופס תשלום, שמשמש גם כרישיון זמני. אחרי שבוע נוסף ראיתי באתר משרד הרישוי ש”אם מסיבה כלשהי לא קיבלתם את הרישיון הקבוע בתום חודשיים, פנו למוקד השירות של הזכיין:  דפוס שקד” ומספר טלפון. מיד התקשרתי לדפוס שקד. לאחר … דקות ענה לי מוקדן שאמר שהרישיון נשלח לכתובת המגורים שלי ואם עדיין לא הגיע אז אולי אני יכולה לתת לו כתובת אחרת. נתתי.

Colorful-clipart-bicycleשבוע לפני יום ההולדת ידעתי שהרישיון לא יגיע. לאחר … דקות ענתה מוקדנית משרד הרישוי שניתן להוציא רישיון זמני בעמדות שירות עצמי שמוצבות במספר סניפים שלל סופר-פארם. אז רצתי להוציא רישיון זמני. למחרת בבוקר אני קוראת בעיתון שהיה מכרז של משרד הרישוי להפקה ומשלוח של רישיונות נהיגה. במכרז זכה דפוס שקד, אך דפוס בארי, שהיה הזכיין הקודם, לא השלים עם אבדן הזכיינות וערער על תוצאות המכרז. בית המשפט קבל את הערעור ועכשיו הוא חזר להיות הזכיין.

שבוע אחרי יום ההולדת איבדתי את הסבלנות. לאחר … דקות עונה לי המוקדנית כי מבחינתה הכול בסדר והייתי צריכה לקבל את הרישיון זה מכבר ונותנת לי את מספר הטלפון של דפוס בארי. אחרי … דקות של מוסיקת גיטרה צורמת במיוחד עונה לי המוקדנית של בית הדפוס ומרגיעה אותי שהרישיון יוצא לדרך ויגיע תוך שבועיים. שבוע אחרי מגיע בדואר לכתובת המגורים רישיון נהיגה. הללויה, לא אלמן ישראל. שבוע אחרי מגיע רישיון נהיגה נוסף לכתובת המגורים. ומה עם זה שנשלח לכתובת האחרת?

ומה נשתנה מאז? לתומי חשבתי שאחרי שנגמר בלאגן המכרזים הפוסט שלי לא יהיה רלוונטי יותר. שלושה חודשים אחרי, אישי עשה את בדיקת העיניים וחיכה לקבלת דרישת התשלום. חודש לפני הזמן התקשרתי למשרד הרישוי, שהרגיע אותי- יש זמן, זה כבר נשלח! אז חיכיתי. שבוע לפני, התקשרתי שוב – אבל זה כבר נשלח – אמרו. השתמשתי בהסקת המסקנות מהפעם הקודמת ויומיים לפני שפג תוקפו של הרישיון הלכתי לסניף הסופרפארם, שילמתי בכרטיס אשראי וקבלתי את הקבלה המשמשת כרישיון זמני. יומיים לאחר התאריך קבלתי את דרישת התשלום. לאחר שבועיים קבלתי גם את הרישיון הקבוע!!!

סייפא: כפי שאמר קהלת (א’, ט’): “מַה-שֶּׁהָיָה הוּא שֶׁיִּהְיֶה וּמַה-שֶּׁנַּעֲשָׂה הוּא שֶׁיֵּעָשֶׂה וְאֵין כָּל-חָדָשׁ תַּחַת הַשָּׁמֶשׁ”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Are you human ? האם אתה בן אדם *