אודות

גם אני הגעתי לרגע הבלתי נמנע שצריך היה לעשות שיפוץ בבית או לעבור דירה. כיוון שאנחנו מרוצים מאוד ממקום המגורים שלנו (רוב השכנים טובים בעינינו) החלטנו בלב כבד לשפץ. בחלומות הרעים שלי לא יכולתי לדמיין את עלילות השיפוץ, למרות אין ספור סיפורים ששמעתי, בין השאר על שיפוץ שלא נגמר וכד’. שלנו נגמר, אבל הדברים הקטנים שבדרך. החברים, הידידים והשכנים שפגשו אותנו במהלך ואחרי השיפוץ כמובן התעניינו מה קורה. כל “סיפור” היה משאיר אותם פעורי פה והם היו שואלים אותי למה אני לא כותבת את כל זה. זה ממש מעניין, רעיונות טובים, טיפים וכד’. אז התחלתי לכתוב והתוצאה לפניכם.

אני מרצה עצמאית ומורה, שלאחר שנים של הוראה יצאתי לפנסיה. כולם שאלו אותי מה אני עושה עכשיו, והתשובה שלי “כלום”, היתה גורמת לאנשים להרים גבה. מה זאת אומרת כלום? ואני הייתי מסבירה שאני לא מלמדת, לא עובדת בשום דבר אחר, מרבה בנסיעות לחו”ל מבחירה, ולעיתים מצורך. אז אני עושה כלום. וחוץ מזה אני גם חיה, כלומר עוברת חוויות בדברים הקטנים והיום-יומיים, בטיולים ובמסעות, בבישולים ובחיים הטובים (הרעים שיסתדרו בלעדי).

שמי ד”ר חוה ריטר-כהן ואת הד”ר הוספתי לשמי לאחר מחקר ארוך שנים ופיתולים שעוסק בספרות המשלבת מחשבים. כיום השילוב בין השניים לא נראה מוזר כי מספר הנבואות על מותו של הספר והחלפתו על ידי המחשב הוא כה רב עד שהשתכנענו שיש קשר בין השניים. הספר הוא מוצר טקסטואלי בטכנולוגיה של דפוס, בעוד המחשב מגיש לנו את אותו המוצר בטכנולוגיה אלקטרונית. בשני המקרים אנו מקבלים טקסט הניתן לקריאה, סוג של ספר. בעוד שבדפוס אנחנו מקבלים מוצר שניתן לחוש אותו, להריח את הנייר ואת הדיו ולשים אותו על המדף, את המוצר האלקטרוני איננו יכולים לראות ללא התיווך של המחשב; מוצר שאיננו אובייקט בעולם הממשי.

למחשב יש יכולות שונות מהדפוס, הוא מאפשר ליצור קישורים ממשיים בין טקסטים. הקישור, זה שאנחנו לוחצים עליו מבלי לחשוב, הוא המיוחד למחשב. חשבתם פעם ללחוץ על הספר כדי שיעביר אתכם לעמוד אחר? (אפילו לא בספרי הארי פוטר), המחשבים מאפשרים לנו להציג את הקישורים הסמויים והגלויים בטקסט באופן ברור וממשי עד כדי לחיצה ומעבר לטקסט האחר או למקום אחר בטקסט עצמו. למבנה כזה של טקסט קוראים היפרטקסט.

אם כל תחומים האלה, או חלקם, מעניינים או קרובים ללבכם אתם מוזמנים להתלוות אלי, לקרוא, להגיב וגם ליצור קשר. הדואר האלקטרוני שלי: havacohe@gmail.com.

סייפא: ברוכים הבאים והמצטרפים. לקבלת הכתבות החדשות בדואר האלקטרוני לחצו כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Are you human ? האם אתה בן אדם *